Naši lidé

Koordinátorka klubu U Tří veverek, lektorka, předsedkyně spolku Všemi vjemy

Mgr. Lucie Kubíčková

Vystudovala jsem obor Sociální pedagogika se zaměřením na tělesnou výchovu a sport na Univerzitě Hradec Králové. Aktivní pobyt v přírodě mi byl vždy blízký, a touto cestou jsem se snažila vždy vést při své praxi všechny osobnosti, se kterými jsem pracovala. Od těch nejmenších až po dospělé... pracovala jsem jako vedoucí zájmových činností DDM Hradec Králové, vychovatelka v Domově mládeže, odborná asistentka na katedře tělesné výchovy a sportu UHK, lektorka pohybovek v lesní školce U Tří veverek. Pro lesní školku také od roku 2011 připravuji a koordinuji činnost ohledně příprav a průběhu letních příměstských táborů.

V současné době je pro mě radostí a zároveň velkou výzvou převzetí vedení školky po zakladatelce Martině Cibulkové...

 

Hlavní průvodkyně, vedoucí skupiny Veverek

Bc. Jana Škorpilová

Jsem původním povoláním dětská sestra. Od roku 1995 pracuji na oddělení pro děti od 2 do 18 let ve Fakultní nemocnici HK, odkud jsem si na 8 let odskočila, abych se stala mámou na plný úvazek. Jako mávnutím kouzelného proutku se můj svět otočil o 180° a díky našim třem skvělým dcerám jsem poprvé vkročila na zahradu lesní školky. Nejprve jako rodič, ale najednou jsem zjistila, že jsem v týmu. Úplně mě to pohltilo - šibalství v očích, nekonečné otázky, šumění stromů, malá dlaň držící se mě jako klíště. Užívám si ten pocit každý den, ať svítí slunce či leje jako z konve. Nejsem žádná lesní víla, ale v lese jsem jako doma.

Mám ráda stromy, knížky a čtení dětem, legraci a vyprávění, šustění listí a batoh na zádech. Hraji na flétny a lesní roh, trošku na klavír, a protože nikdy není pozdě, učím se na kytaru. A hodně zpívám. A mám ráda malé lidi, kterým říkáme děti. Chtěla bych být znovu jedním z nich a tady můžu. Děkuji.

A protože každou svou práci beru vážně, absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován a v červnu 2016 jsem, za vydatné podpory rodiny a přátel, ukončila studium učitelství pro MŠ a rozšířila si tak obzory (a kvalifikaci). Takže teď vím, stejně jako dřív, kolik úžasných věcí mi stále zůstává skryto.

 

Vedoucí dvoudenních Veverek, technický ředitel :) 

Honza Šafář

Mou největší kvalifikací pro práci s dětmi je to, že jsem sám byl dítětem.  Při práci s dětmi vycházím s vlastního“ klukovství“, které se snažím si stále zachovávat. A to třeba jízdou na své Jawě 250, lepením modelů letadel a zájmem o lidi a svět okolo sebe.

Ač vzděláním elektrotechnik, od roku 2012 pracuji v lesní školce U Tří veverek.

Od roku 2008 působím také jako dobrovolník v občanském sdružení Amalthea, kde se věnuji dětem, které vyrůstají v pěstounské péči nebo v rodinách, které jsou nějakým způsobem ohroženy. Měl jsem zde možnost poznat děti různého věku a specifik. Pracuji s  těmito dětmi jak individuálně, tak ve skupině, a to na víkendových a týdenních setkáních pěstounských rodin, kde jsem součástí týmu zajišťující volnočasové i terapeutické aktivity. Ve své roli dobrovolníka se také  vzdělávám – absolvoval jsem odborné semináře zaměřené např. na respektující přístupy ve výchově, artefiletiku, potřeby dětí dle PBSP, kognitivně behaviorální přístup ve výchově a také zaměřených  na sebepoznání a osobní růst.

Z dalšího jsem prohloubil své dovednosti v používání respektujících přístupů ve výchově týdenním kurzem Respektovat a být respektován pod vedením manželů Kopřivových.

 

Vedoucí skupiny Oříšků

Mgr. Ivana Plecháčková


K lesní školce jsem se dostala obrovskou náhodou. Stále jsem o ní slýchala ale nikdy vlastně neviděla... A když jsem ji zažila, věděla jsem, že tohle je ta cesta, kterou při práci s dětmi chci jít.  Pedagogických praxí a školek jsem stihla po dobu studia na střední pedagogické škole a později i na vysoké škole (Pedagogika předškolního věku) absolvovat bezpočet, nikde se mi však nelíbilo tak, jako v lesní školce. Spojení přírody, respektujícího přístupu a milých rodičů - to je svět.

S dětmi jsem ráda, čas s nimi strávený je plný zajímavých, vtipných a někdy dojemných chvilek, které člověk nezapomíná.

 


 

 

asistentka u Veverek 

Bc. Kateřina Cyprová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

asistentka u Oříšků 

Karolína Salome Lokvencová 

Pocházím z Hronova. Prošla jsem ZUŠ, základní školou, čtyřma středníma školama, odmaturovala na
gymnáziu. Dva roky jsem studovala Učitelství pro mateřské školy na UHK. Rozhodla se, že nechci
pracovat ve školce.) Započala studovat Transkulturní komunikaci (též na UHK).


Snažím se chovat ekologicky k přírodě a k sobě. Ráda sbírám kaštany, dostávám a zasílám pohledy a
kupuji karafiáty...

 

 

 

 

 

zakladatelka lesní školky

Mgr. Martina Cibulková


K založení naší lesní školky mě vedly čistě osobní důvody, a to naše dvě dcerky, kterým jsem chtěla dopřát co nejvíc přirozeného pohybu v přírodě a učení se "všemi vjemy". A to jako alespoň malou protiváhu civilizace, která nás v městech obklopuje. A protože takových rodičů je víc, jsem ráda, že zde vznikla naše lesní školka, která dál roste a vyvíjí se.

Sama jsem vystudovala sociální práci na Filosofické fakultě UK v Praze, mám zkušenosti z neziskového sektoru,  z oblasti sociální práce a personalistiky. Ukončila jsem také  5letý výcvik v psychoterapii, což mě posunulo směrem k mé soukromé psychoterapeutické praxi a poradenství  s dětmi i dospělými. Baví mě také veřejný sektor a rozvoj občanské společnosti, k čemuž se snažím příspívat aktivitami našeho spolku. Odpočívám nejradši při tanci a hudbě, a na horách.

 

 

Ing. Marta Semerádová - nyní na rodičovské dovolené...

Narodila se roku 1986 v Praze, kde prožila svých 25 let života. Dětství trávila s rodinou ve Východních čechách u babičky na venkově, kde krmila slepici, kočku, králíky,  sušila seno a v létě spala pod širákem. Prodělala všechny stupně vzdělání a při tom hrála divadlo, na klavír, na flétnu a florball. V posledním ročníku Ochrany přírody na Zemědělské univerzitě v Praze, jí bylo jasné, že ochraňovat přírodu je zábavná věc. Několik let lektorovala v ekocentrech environmentální výchovu pro mateřské školy. Bylo to také fajn, ale vykládat dětem o mravencích v místnosti? Osud ji zavál do Hradce Králové, kde se naše lesní školka zakládala a bylo to.

Od roku 2011 je hlavní Průvodkyní LMŠ U Tří veverek. Je vdaná a má jednoho psa – fenku čokoládového labradora-Fidu. Obě je baví canisterapie-"léčba psem", proto Fida chodí  i do školky. Marta má ráda respektující přístup k lidem, origami, zelené zahrady, lidi s dobrým srdcem, píseň "Kometa" oprýskané zdi, knihy Františka Skály, přirozené věci, malá kina, netradiční umělecké prvky, Vánoce, svůj deník, sluníčko a les. Od roku 2015 je v projektu "Průvodce dětí světem". Existuje snad hezčí povolání, než být průvodcem v lesní školce? :)

 

Mgr. Marcela Veselá - nyní na rodičovské dovolené...

Jmenuji se Marcela Veselá, pro děti jsem Majda :-) Od studia Přírodovědecké fakulty pracuji v neziskovém sektoru- necelé 3 roky jsem lektorkou ve Středisku ekologické výchovy SEVER, kde pracuji s dětmi od MŠ po SŠ, pedagogy a veřejností. Od září 2015 jsem lektorem také v Lesní školce U Tří veverek a dále učím biologii na střední škole. Ze všeho nejraději předávám biologii přímo v přírodě, ráda využívám terénní biologii a badatelskou činnost. Mým směrem je šetrný přístup k životnímu prostředí proti proudu dnešnímu konzumnímu životu.

Práce s dětmi mne velmi baví, sama jsem z pěti dětí :-) Ráda tvořím z všemožného materiálu, dělám atletiku a hraju na klavír a kytaru. Letos jsem dokončila roční nástavbu (dříve pedagogické minimum) pro obory Učitel střední školy a Pedagog volného času (kroužky, tábory). Na podzim se chystám a těším na kurz Respektovat a být respektován.

 

Daniela Zelenková - lektorka kroužku Montessori dílničky 

Jmenuji se Daniela Zelenková, je  mi 34 let a jsem mámou dvou dětí  - Patrika a Erika. S příchodem Páti jsem si uvědomila, že miluju dětskou bezprostřednost, jejich vnímání a poznávání světa.Mám vystudovaný ekonomický směr a i po škole jsem se tomuto směru víceméně věnovala. Nicméně mě tato práce nenaplňovala.
„Náhodou“ se ke mně dostala Montessori pedagogika a velmi mě zaujala, a tak jsem se začala dál vzdělávat na kurzech.
Montessori metoda se řídí senzitivním obdobím dítěte, které projeví zájem o poznávání určité dovednosti či informace. Tato období se střídají a po čase se vracejí, ale čím více dítě dostane v době, kdy ho něco zaujme, o to více se naučí. Velmi se mi líbí heslo, které zní: „Pomoz mi, abych to dokázal sám…“A o to bych se ráda snažila, pomoci dětem, aby rozvíjely to, co je zrovna zajímá…

 

Fí, Fida, Fidorka, * 4.6. 2013, náš pejsek ve školce 

Fenka labradorského retrievera Pravé jméno Ellie Sirius Brix

Narodila jsem se 4.6. 2013 v chovné stanici Sirius Brix v Novém Bydžově. Moje maminka a tatínek jsou čeští, pracovně a výstavně úspěšní labradoři.  Můj kožíšek je čokoládový a předpokládá se, že vyrostu do velikosti 30 kg. Bydlím s mou paničkou a pánečkem v Hradci Králové v bílém domečku. V domečku mám parádní pelíšek a venku na zahradě dřevěný kotec s boudu. Miluju vodu, míčky, klacky, žrádlo a drbáníJ

Panička mě bere s sebou do práce, kde je spousta dětí a pak jdeme všichni do lesa. To je paráda. Nejlepší je, když prší a všude jsou louže plné bahna, to se hned běžím vykoupat.  Abych mohla do lesní školky, tak jsem už jako 2-měsíční štěně začala chodit do psí školky. Bylo to bezva, vyzkoušela jsem si různé situace, prostředí, poznala psí kamarády a dnes například cestuji bez problému v MHD, vlakem a vím, jak se chovat ke svým psím kamarádům. Když jsem povyrostla, začala jsem trénovat poslušnost, to už nebyla taková legrace, jako v psí školce, tady už se muselo poslouchat na 100%. Teď trénuju, aby ze mě mohl být canisterapeutický pejsek. Je to legrace, učím se třeba válet sudy a nebo být „placatá“ a ještě za to dostanu pamlsek. 
Pravidelně také chodím k paní veterinářce a tam už mě znají jako Fidu z lesní školky.
Jestli se někdy potkáme ve školce, tak vás určitě nezapomenu přivítat, mám totiž lidi moc ráda.

Pac, Fida

 

Daniela Votýpková - finance a účetnictví

 

Klubík pro rodiče a děti do 3 let:

Nina Suchomelová - koordinátorka Klubíku

 

 

Výbor sdružení - složený z rodičů:

Lucie Kubíčková, Hana Hrdinová, Petr Martinovský. 
A další dobrovolníci, rodinní příslušníci, studentky, praktikantky a příznivci.

Všem děkujeme!

Rychlý kontakt

Tel. klub:       736 471 005
koordinátorka: 730 543 380

lucie.kubickova@vsemivjemy.cz
Mapa

IČO: 22886524
Číslo účtu: 2100149311/2010

Givt.cz - nakupujte na svých oblíbených e-shopech a podpořte nás.

podporují nás:

 

Přihlášení