Naši lidé

Koordinátorka klubu U Tří veverek, lektorka, předsedkyně spolku Všemi vjemy

Mgr. Lucie Kubíčková

Ač jsem vystudovala obor Sociální pedagogika se zaměřením na tělesnou výchovu a sport na Univerzitě Hradec Králové, postupně pracovala v DDM a jako odborná asistentka na katedře tělesné výchovy a sportu UHK, mé děti mě postupně přivedly až k lesní školce...

"Veverky" jsem převzala po zakladatelce Martině Cibulkové...

Baví mě vést tým fajn lidí, kteří dělají záslužnou a dobrou práci. A bytí mezi dětmi? Nejraději pozoruji jejich nápaditost a fantazii. Přijďte někdy na palouček, uvidíte sami:)

 

 

 

 

Hlavní průvodkyně, vedoucí skupiny Veverek

Bc. Jana Škorpilová

Jsem původním povoláním dětská sestra. Od roku 1995 pracuji na oddělení pro děti od 2 do 18 let ve Fakultní nemocnici HK, odkud jsem si na 8 let odskočila, abych se stala mámou na plný úvazek. Jako mávnutím kouzelného proutku se můj svět otočil o 180° a díky našim třem skvělým dcerám jsem poprvé vkročila na zahradu lesní školky. Nejprve jako rodič, ale najednou jsem zjistila, že jsem v týmu. Úplně mě to pohltilo - šibalství v očích, nekonečné otázky, šumění stromů, malá dlaň držící se mě jako klíště. Užívám si ten pocit každý den, ať svítí slunce či leje jako z konve. Nejsem žádná lesní víla, ale v lese jsem jako doma.

Mám ráda stromy, knížky a čtení dětem, legraci a vyprávění, šustění listí a batoh na zádech. Hraji na flétny a lesní roh, trošku na klavír, a protože nikdy není pozdě, učím se na kytaru. A hodně zpívám. A mám ráda malé lidi, kterým říkáme děti. Chtěla bych být znovu jedním z nich a tady můžu. Děkuji.

A protože každou svou práci beru vážně, absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován a v červnu 2016 jsem, za vydatné podpory rodiny a přátel, ukončila studium učitelství pro MŠ a rozšířila si tak obzory (a kvalifikaci). Takže teď vím, stejně jako dřív, kolik úžasných věcí mi stále zůstává skryto.

 

Vedoucí dvoudenních Veverek, technický ředitel :) 

Honza Šafář

Mou největší kvalifikací pro práci s dětmi je to, že jsem sám byl dítětem.  Při práci s dětmi vycházím s vlastního“ klukovství“, které se snažím si stále zachovávat. A to třeba jízdou na své Jawě 250, lepením modelů letadel a zájmem o lidi a svět okolo sebe.

Ač vzděláním elektrotechnik, od roku 2012 pracuji v lesní školce U Tří veverek.

Od roku 2008 působím také jako dobrovolník v občanském sdružení Amalthea, kde se věnuji dětem, které vyrůstají v pěstounské péči nebo v rodinách, které jsou nějakým způsobem ohroženy. Měl jsem zde možnost poznat děti různého věku a specifik. Pracuji s  těmito dětmi jak individuálně, tak ve skupině, a to na víkendových a týdenních setkáních pěstounských rodin, kde jsem součástí týmu zajišťující volnočasové i terapeutické aktivity. Ve své roli dobrovolníka se také  vzdělávám – absolvoval jsem odborné semináře zaměřené např. na respektující přístupy ve výchově, artefiletiku, potřeby dětí dle PBSP, kognitivně behaviorální přístup ve výchově a také zaměřených  na sebepoznání a osobní růst.

Z dalšího jsem prohloubil své dovednosti v používání respektujících přístupů ve výchově týdenním kurzem Respektovat a být respektován pod vedením manželů Kopřivových.

 

Vedoucí skupiny Oříšků

Mgr. Ivana Plecháčková


K lesní školce jsem se dostala obrovskou náhodou. Stále jsem o ní slýchala, ale nikdy vlastně neviděla... A když jsem ji zažila, věděla jsem, že tohle je ta cesta, kterou při práci s dětmi chci jít.  Pedagogických praxí a školek jsem stihla po dobu studia na střední pedagogické škole a později i na vysoké škole (Pedagogika předškolního věku) absolvovat bezpočet, nikde se mi však nelíbilo tak, jako v lesní školce. Spojení přírody, respektujícího přístupu a milých rodičů - to je svět.

S dětmi jsem ráda, čas s nimi strávený je plný zajímavých, vtipných a někdy dojemných chvilek, které člověk nezapomíná.

 


 

asistentka u Oříšků 

Karolína Salome Lokvencová 

Pocházím z Hronova. Prošla jsem ZUŠ, základní školou, čtyřma středníma školama, odmaturovala na
gymnáziu. Dva roky jsem studovala Učitelství pro mateřské školy na UHK. Započala studovat Transkulturní komunikaci (též na UHK).


Snažím se chovat ekologicky k přírodě a k sobě. Ráda sbírám kaštany, dostávám a zasílám pohledy a
kupuji karafiáty...

 

 

 

 

asistentka u Veverek 

Veronika Mocková

Jmenuji se Veronika Mocková. Vystudovala jsem administrativně-obchodní obor, ale tato cesta mě nikdy hluboce nenaplňovala… Zlom v mém životě přišel s mými dětmi, které mě vrátily k sobě a ukázaly mi cestu, kterou chci jít. Stali se z nich moji velcí učitelé… Plně se jim věnuji 11 let a jsem zvyklá žít v tomto dětském světě. Uvědomila jsem si, že se do toho úplně dospělého nechci vracet. Proto jsem absolvovala kurz chůvy a začala hlídat děti. Mým domovem je les, bez kterého nedokáži žít – tak jako bez dětí. Neustále se učím od přírody, která mě nepřestává překvapovat. Miluji stromy, nerosty, zvířata – prostě vše živé. Sbírám bylinky, vyrábím mastičky, přírodní kosmetiku, studuji ajurvédu (věda o zdraví života), zajímám se o ekologii, ráda tvořím, pohrávám si s nástroji…

 

Spojení lesa a dětí je to, čím žiji, a když jsem se dozvěděla o lesní školce, byla jsem nadšená, že jdou tyto věci spojit dohromady. Pro mě je to ta nejlepší cesta...

 

lektorka u Oříšků

Katarína Kutalová

Mojim velkým detským vzorom, hodným následovania bola babička, ktorá učila na miestnej ZŠ. S kupou sesternic a „chudákom“ bratom, ktorý bol v zajatí malých „učiteliek“,  sme sa pasovali do tejto jedinej možnej a vysnenej profesnej role a užívali tak detských hier. Na strednú školu pedagogicku som sa koli vzdialenosti a našim rodinným možnostiam nedostala a tak som študovala strednu priemyslovú školu obor odevníctvo v Košiciach, ktorá má výnimočne bavila. Spatne zisťujem, že všetko má svoj čas a miesto. Následne som pokračovala v študiu na Liberecké Fakulte textilní a týmto sposobom som sa ocitla v Čechách, kde som zakotvila. Pár rokov som pracovala v prostredí kancelárskom. S narodením mojich dvoch synov som trocha prerovnala seba a rebríček svojich hodnot a to ma doviedlo naspat k sebe a tiež k práci v lesnej materskej školke. Je mi veľmi blízky les, kde jeho atmosféra dokáže robiť divy sveta (v nás ) a  keď k tomu pridám deti, moje srdce plesá. Sponátnnost, divokosť, autenticita, život v prítomnom okamihu, nekončiaci údiv a čerstvost, čirá radosť a úprimný smiech ...toto všetko a ešte daleko viac v malých deťoch ešte dýcha a tým všetkým pre mňa sú, živým príkladom nám velkým...aneb učiť sa od detí ma velmi baví.  V súčasnej dobe študujem Svatojánskou kolej, obor předškolní a mimoškolní pedagogika.  V čase odpočinku relaxujem pri obľúbených melódiach a tanci,  niekedy je to zas šijací stroj, alebo prekypujúci kvások, ktorý už sa teší do chlebovej ošatky. Mám rada farby a štetce, západ Slnka, trocha kávy ... Sem-tam ma možete nájsť aj v nějakej krkolomnej jogovej pozícii, lebo rada ohýbam telo. Však aj mysl a ducha troška. J  Som vyznávačkou jednoduchosti a prirodzenosti života. 

 

zakladatelka lesní školky

Mgr. Martina Cibulková


K založení naší lesní školky mě vedly čistě osobní důvody, a to naše dvě dcerky, kterým jsem chtěla dopřát co nejvíc přirozeného pohybu v přírodě a učení se "všemi vjemy". A to jako alespoň malou protiváhu civilizace, která nás v městech obklopuje. A protože takových rodičů je víc, jsem ráda, že zde vznikla naše lesní školka, která dál roste a vyvíjí se.

Sama jsem vystudovala sociální práci na Filosofické fakultě UK v Praze, mám zkušenosti z neziskového sektoru,  z oblasti sociální práce a personalistiky. Ukončila jsem také  5letý výcvik v psychoterapii, což mě posunulo směrem k mé soukromé psychoterapeutické praxi a poradenství  s dětmi i dospělými. Baví mě také veřejný sektor a rozvoj občanské společnosti, k čemuž se snažím příspívat aktivitami našeho spolku. Odpočívám nejradši při tanci a hudbě, a na horách.

 

 

 

Ing. Marta Semerádová - na rodičovské dovolené

Narodila se roku 1986 v Praze, kde prožila svých 25 let života. Dětství trávila s rodinou ve Východních čechách u babičky na venkově, kde krmila slepici, kočku, králíky,  sušila seno a v létě spala pod širákem. Prodělala všechny stupně vzdělání a při tom hrála divadlo, na klavír, na flétnu a florball. V posledním ročníku Ochrany přírody na Zemědělské univerzitě v Praze, jí bylo jasné, že ochraňovat přírodu je zábavná věc. Několik let lektorovala v ekocentrech environmentální výchovu pro mateřské školy. Bylo to také fajn, ale vykládat dětem o mravencích v místnosti? Osud ji zavál do Hradce Králové, kde se naše lesní školka zakládala a bylo to.

Od roku 2011 je hlavní Průvodkyní LMŠ U Tří veverek. Je vdaná a má jednoho psa – fenku čokoládového labradora-Fidu. Obě je baví canisterapie-"léčba psem", proto Fida chodí  i do školky. Marta má ráda respektující přístup k lidem, origami, zelené zahrady, lidi s dobrým srdcem, píseň "Kometa" oprýskané zdi, knihy Františka Skály, přirozené věci, malá kina, netradiční umělecké prvky, Vánoce, svůj deník, sluníčko a les. Od roku 2015 je v projektu "Průvodce dětí světem". Existuje snad hezčí povolání, než být průvodcem v lesní školce? :)

Mgr. Marcela Veselá - nyní na rodičovské dovolené...

Jmenuji se Marcela Veselá, pro děti jsem Majda :-) Od studia Přírodovědecké fakulty pracuji v neziskovém sektoru- necelé 3 roky jsem lektorkou ve Středisku ekologické výchovy SEVER, kde pracuji s dětmi od MŠ po SŠ, pedagogy a veřejností. Od září 2015 jsem lektorem také v Lesní školce U Tří veverek a dále učím biologii na střední škole. Ze všeho nejraději předávám biologii přímo v přírodě, ráda využívám terénní biologii a badatelskou činnost. Mým směrem je šetrný přístup k životnímu prostředí proti proudu dnešnímu konzumnímu životu.

Práce s dětmi mne velmi baví, sama jsem z pěti dětí :-) Ráda tvořím z všemožného materiálu, dělám atletiku a hraju na klavír a kytaru. Letos jsem dokončila roční nástavbu (dříve pedagogické minimum) pro obory Učitel střední školy a Pedagog volného času (kroužky, tábory). Na podzim se chystám a těším na kurz Respektovat a být respektován.

 

 

Bc. Kateřina Cyprová - nyní na rodičovské dovolené

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jitka Bérová - finance a účetnictví

 

Klubík pro rodiče a děti do 3 let:

Zuzka Žemličková - koordinátorka Klubíku

 

 

Výbor sdružení - složený z rodičů:

Lucie Kubíčková, Hana Hrdinová, Petr Martinovský. 
A další dobrovolníci, rodinní příslušníci, studentky, praktikantky a příznivci.

Všem děkujeme!

Rychlý kontakt

koordinátorka: 730 543 380

lucie.kubickova@vsemivjemy.cz

Mapa

O: 22886524
Číslo účtu: 2100149311/2010

Givt.cz - nakupujte na svých oblíbených e-shopech a podpořte nás.

podporují nás:

 

Přihlášení